A
A
A
Zawiera listę wiadomości oznaczonych jako najważniejsze
Najważniejsze artykuły DI
Kończy się era, gdy niska cena wystarczała, by przyciągnąć klienta do e-sklepu. Badania pokazują, że współczesny konsument oczekuje znacznie więcej - przede wszystkim wygodnej i bezproblemowej dostawy. Co jeszcze decyduje o sukcesie sprzedaży online przed świętami?
Niepokojący obraz społeczeństwa podzielonego politycznie, ale zjednoczonego w sporcie i akcjach charytatywnych jawi się z najnowszego badania SW Research. Czy jest nadzieja na lepszy dialog między Polakami?
120 tysięcy złotych z jednej serii webinarów. Szkolenia online poświęcone pracy ze zwierzętami stają się jednym z najbardziej dochodowych segmentów rynku edukacji zdalnej. Polacy coraz chętniej inwestują w rozwój swoich czworonożnych przyjaciół. Czy to przyszłość edukacji dla właścicieli zwierząt?
Siedem tysięcy pożarów rocznie. Tyle płonie w Polsce samochodów spalinowych, podczas gdy auta elektryczne notują zaledwie 21 przypadków. Mimo to wciąż pokutuje przekonanie o wysokim ryzyku pożarowym pojazdów elektrycznych. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?
Europejska Rada ds. Innowacji ogłasza największy w historii program wsparcia dla innowacyjnych projektów i firm. Szansa na rozwój dotyczy zarówno początkujących startupów, jak i dojrzałych przedsiębiorstw z sektora MŚP. Czy Twoja firma ma szansę na te środki?
Hakerzy już kradną zaszyfrowane dane! Czekają tylko na pojawienie się komputerów kwantowych, by złamać obecne zabezpieczenia. Europa stoi przed największym wyzwaniem cyberbezpieczeństwa w historii. Czy zdążymy się przygotować na erę postkwantową?
Grafika detronizuje copywriting w Polsce! Aż 88% freelancerów pracuje w weekendy. Doświadczeni specjaliści coraz częściej wybierają freelancing. Rynek freelancingu przechodzi dynamiczną transformację. Co sprawia, że wolny strzelec staje się tak atrakcyjną opcją?
Aż 62% Polaków gotowych jest udostępnić swoje dane osobowe w zamian za spersonalizowane oferty, mimo rosnących obaw o cyberbezpieczeństwo. Najnowsze badanie EY pokazuje zadziwiający paradoks w podejściu do ochrony prywatności. Jak wyjaśnić ten nietypowy trend?
23 grudnia to dla większości konsumentów stanowczo za późno na świąteczne zakupy. InPost udowadnia jednak, że można inaczej, wprowadzając rewolucyjną gwarancję dostaw przed Wigilią dla przesyłek nadanych nawet w ostatniej chwili. Czy to koniec stresu związanego z spóźnionymi prezentami?
Ponad pół miliona firm zamknęło działalność w 2023 roku. W tym samym czasie rząd planuje wprowadzenie pełnego ozusowania umów zlecenie i o dzieło. Czy nowe przepisy pogłębią kryzys na rynku pracy? Sprawdź, czy komentujące to media i użytkownicy social mediów nie powielają rządowej propagandy, półprawd i mitów. Poznaj fakty.
Zorza polarna zamiast nowego smartfona? 47% młodych Polaków w wieku 18-24 lat, czyli przedstawicieli pokolenia Z, woli wydawać pieniądze na przeżycia niż na rzeczy materialne. Co sprawia, że doświadczenia są dla nich ważniejsze od fizycznych przedmiotów?
Interesująca różnica cen w polskich kurortach górskich. Podczas gdy w Szczyrku i Szklarskiej Porębie ceny noclegów wzrosły o kilkadziesiąt procent, Zakopane oferuje pokoje nawet o połowę taniej niż rok temu. Jakie jeszcze niespodzianki czekają na turystów? Gdzie warto zarezerwować pobyt, by nie przepłacić?
75 proc. Polaków posiada w swoim domu przynajmniej jedno inteligentne urządzenie, które może okazać się furtką do wrażliwych danych o nas samych. Mimo, że zwykle oburzeniem reagujemy na próby nadmiernej ingerencji rządów w życie prywatne, to z drugiej strony nie zastanawiamy się, ile wrażliwych informacji udostępniamy aplikacjom na naszych smartfonach czy inteligentnym urządzeniom w domach.
Społeczne przyzwolenie na kradzieże sklepowe rośnie. Choć oficjalne statystyki pokazują spadek liczby przestępstw, eksperci alarmują o narastającym problemie. Najnowsze badanie SGH i Checkpoint Systems ujawnia zaskakujący obraz zjawiska kradzieży w polskim handlu. Dlaczego zmienia się podejście Polaków do tego procederu i co sprawia, że problem ten dotyka wszystkich warstw społecznych?
Tylko 16% Polaków regularnie korzysta z AI w pracy, ale aż 62% obawia się, że bez kompetencji cyfrowych trudniej będzie im znaleźć zatrudnienie. Najnowsze badanie Pracuj.pl pokazuje, jak głęboko podzieleni są Polacy w podejściu do nowych technologii - od entuzjastycznego przyjęcia po silny opór. Czy Twoje stanowisko należy do zagrożonych przez AI?
Ponad 500 zgłoszeń o podejrzanych mandatach z kodami QR wpłynęło w ostatnim kwartale do organów ścigania. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda bardzo profesjonalnie - dokument opatrzony jest oficjalnym logo policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Jak nie wpaść w pułapkę oszustów?
Prawo karne nie poradzi sobie z dylematami, które pojawiają się wraz z obecnością sztucznej inteligencji i robotów - uważa filozof i prawnik dr Kamil Mamak. Jeśli nie będzie podmiotów, którym można przypisać odpowiedzialność za krzywdę, trzeba znaleźć inne sposoby zaspokajania poczucia sprawiedliwości - uważa.
86% pracowników deklaruje, że w święta najbardziej chcieliby otrzymać od firmy premię finansową. W rzeczywistości takiego benefitu spodziewa się jednak zaledwie 45% badanych. Jednocześnie 82% osób twierdzi, że ich obecna pensja pozwala na mniejsze wydatki niż w poprzednie święta - wynika z najnowszego badania Pracuj.pl. Co ciekawe, nie wszyscy pracownicy uważają, że powinni mieć wolne w Wigilię.
Jeśli otrzymałaś/eś SMS z informacją, że raport BIK został zamówiony w mBanku, a wniosek o pożyczkę jest na etapie analizy, to miej się na baczności. Sposób działania oszustów jest o tyle złożony, że po chwili dzwoni do nas rzekomy pracownik banku lub firmy pożyczkowej. W rozmowie informuje, że na nasze dane ktoś zaciągnął kredyt.
Paraliż operacyjny krakowskiej komunikacji miejskiej był głównym celem cyberataku na krakowskie MPK. W wyniku działań doszło do awarii systemów informatycznych i pojawiły się problemy w funkcjonowaniu m.in. systemów sprzedaży biletów, strony internetowej MPK oraz innych systemów informatycznych spółki. Jednocześnie wystosowany przez nią apel ws. zabezpieczenia numerów PESEL, może sugerować, że te wrażliwe dane mogły zostały wykradzione.