Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Wiadomości

CyberDefence24.pl
  1. „Z pozoru niezwiązane ze sobą ataki mogą być częścią pewnego rodzaju kampanii, mającej na celu destabilizację bezpieczeństwa narodowego państwa, które padło ofiarą tych cyberataków. W tym aspekcie możemy mówić nie tylko o konflikcie, ale również o wojnie” – podkreśla na łamach naszego portalu płk dr hab. inż. Grzegorz Pilarski z Akademii Sztuki Wojennej.
  2. Zmieniający się krajobraz cyberzagrożeń, rosnące oddziaływanie cyberataków inspirowanych przez państwa, a także przetasowania na arenie geopolitycznej to tylko niektóre powody, dla których państwa powinny pracować nad własną polityką cyberbezpieczeństwa.
  3. „W przypadku uznania, że dostawca infrastruktury nie jest godny zaufania, podjąć należy możliwie najszybsze działania na rzecz wymiany dostarczanych przez niego elementów i produktów. Cyberbezpieczeństwo nie może czekać” – podkreśla Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, oceniając nowelizację ustawy o KSC dla portalu CyberDefence24.pl.
  4. Internet Rzeczy staje się dla świata codziennością, a wraz z jego rozwojem rośnie skala zagrożeń związanych z tym segmentem. Eksperci zaznaczają, że dla cyberprzestępców IoT jest coraz bardziej atrakcyjnym celem, a poziom zabezpieczeń urządzeń i platform w tym obszarze w wielu przypadkach zaledwie raczkuje. Są jednak sposoby na skuteczną ochronę.
  5. 'Obszar Big Data to niezwykle skomplikowana domena. To działania związane z wykorzystaniem dużych zasobów na potrzeby zwłaszcza skutecznego zarządzania, również bezpieczeństwem. Trudno mówić, że jesteśmy już (jako Polska - red.) w tej dziedzinie dobrzy' - stwierdza w rozmowie z CyberDefence24.pl prof. dr hab. inż. Marek Amanowicz z Centrum Badań i Transferu Technologii NASK PIB.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!