Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/libraries/vendor/phpmailer/phpmailer/class.phpmailer.php:1447) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
Wiadomości - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Wiadomości

CyberDefence24.pl
  1. Serwis wideo TikTok postanowił zawiesić swoją działalność w Hongkongu w związku z wprowadzeniem w mieście nowych, kontrowersyjnych przepisów o bezpieczeństwie państwowym. Firma poinformowała o decyzji w piątek we wpisie na swojej stronie internetowej.
  2. Prace legislacyjne nad wykluczeniem z możliwości współpracy z amerykańską administracją kontrahentów korzystających ze sprzętu produkowanego przez chińskie firmy objęte sankcjami mogą zostać sfinalizowane jeszcze w tym tygodniu - informuje agencja Reutera.
  3. Stany Zjednoczone prawdopodobnie w piątek przedstawią sankcje wobec Francji za wprowadzenie przez nią podatku cyfrowego. Zarazem władze USA już zapowiedziały, że zawieszą je na tak długo, jak długo francuskie władze nie będą ściągać daniny od amerykańskich firm.
  4. TikTok usunął 49 mln materiałów naruszających regulamin platformy. Według przedstawicieli spółki około jedna czwarta wszystkich usuniętych nagrań zawierała treści pornograficzne - czytamy w najnowszym raporcie o przejrzystości działań TikToka.
  5. Obywatele Izraela zakupują specjalistyczne etui bazujące na rozwiązaniach siatki Faradaya, aby podnieść bezpieczeństwo swoich smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. W ten sposób społeczeństwo chce zakłócić działania inwigilacyjne ze strony narodowych służb wywiadu. Jeśli skuteczność produktów potwierdzi się w praktyce, oznaczać to będzie ogromny problem dla instytucji bezpieczeństwa nie tylko Izraela, ale również innych państw, stosujących podobną politykę wobec swoich obywateli.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!