Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php:3012) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
Zabezpieczenia sieciowe w firmie - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Bez względu na wielkość sieci firmowej, zapora sieciowa to podstawowy element pakietu bezpieczeństwa. Czy masz dwa komputery, dwa pełne budynki, czy sieć handlową, są one kuszącym celem dla przestępców, którzy z chęcią wykorzystają dane o klientach i Twoje komputery dla własnych niecnych celów. Na szczęście, APLICOM oferuje szeroką gamę rozwiązań typu firewall, może zainstalować i skonfigurować odpowiednie oprogramowanie lub sprzęt, aby zapewnić ochronę Twojej sieci.

Bezpieczeństwo sieci firmowej

Powszechnie wiadomo, że sieci firmowe, są bardziej narażone na ataki niż sieci domowe. Niezależnie, czy atak jest próbą opanowanie Twoich komputerów w celu wykorzystania ich do nielegalnych działań, czy próbą przywłaszczenia danych związanych z kradzieżą tożsamości, to najczęściej sieci firmowe są głównym celem atakujących. Bezpieczeństwo sieci jest ważne dla przetrwania firmy, aby informacje handlowe, marketingowe, dane osobowe Twoje i Twoich klientów nie dostały się w niepowołane ręce. Zapory tworzą barierę między siecią, a Internetem, zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi do plików i systemu, który może doprowadzić do katastrofy.

Konfiguracja Firewall

Nieprawidłowo zainstalowany lub skonfigurowany firewall jest bezwartościowy dla Ciebie lub Twojej firmy. Czy to rozwiązanie programowe, czy sprzętowe, musisz mieć pewność, że cała sieć jest chroniona, a dane nie są dostępne dla nieupoważnionych użytkowników. Nasi specjaliści znają tajniki instalacji firewall i pomogą Ci wybrać odpowiednia zaporę dla Twojej sieci, zainstalują ją i skonfigurują.

Filtrowanie dostępu do Internetu

Podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa decydują się ograniczyć swoim pracownikom nieskrępowany dostęp do Internetu w godzinach pracy, wielu innych pracodawców decyduje się zainstalować z sieci oprogramowanie filtrujące. Poprawia to wydajność pracy ponieważ nie rozprasza pracowników, a Ty będziesz miał kolejną warstwę zabezpieczenia sieci. Zapory ogniowe i oprogramowanie antywirusowe wykonują dobrą robotę, ale nie mogą chronić przed plikami, które są pobierane z sieci przez nieświadomych pracowników. Podobnie jak w domu, bezpieczne przyzwyczajenia użytkowników są kluczowym czynnikiem dla utrzymania sieci firmowej z dala od szkodliwego oprogramowania, a zastosowanie filtrów internetowych może pomóc w egzekwowaniu tych zasad.

Nie wystawiaj swojej sieci komputerowej na ataki z zewnątrz!

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Aplicom - Usługi Informatyczne i Biurowe Tomasz Sójka

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd