Deprecated: Required parameter $host follows optional parameter $check in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php on line 3012

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php:3012) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
CYBERBEZPIECZEŃSTWO - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Zawiera ostatnie informacje Dziennika Internautów z kategorii: Bezpieczeństwo.
Informacje na temat błędów w popularnych programach oraz innych zagrożeniach i niebezpieczeństwach czyhających na internautów oraz użytkowników telefonów komórkowych.
  1. Ponad połowa polskich firm zaatakowanych przez ransomware w 2023 roku skorzystała z własnych metod odzyskiwania danych i nie musiała płacić okupu. Przedsiębiorstwa najczęściej sięgały w tym celu po kopie zapasowe. Spośród podmiotów, które zapłaciły okup, większość uiściła opłaty poniżej 100 tys. zł, ale 7 proc. przekazało cyberprzestępcom ponad 5 milionów złotych.
  2. Oszuści rozpoczęli kampanie, w których podszywają się pod witryny rządowe gov.pl. W jednej z rozsyłanych wiadomości informują o nieaktualnych danych osobowych odbiorcy, próbując zarobić naszej niewiedzy, strachu i naiwności.
  3. Koncepcja czterodniowego tygodnia pracy zyskuje coraz większą popularność na świecie, budząc jednocześnie wiele kontrowersji i dyskusji. Najnowsza analiza ClickMeeting rzuca światło na opinie Polaków w różnych grupach wiekowych na temat tego rozwiązania. Czy jesteśmy gotowi na tak rewolucyjną zmianę w organizacji pracy? Jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą ta idea?
  4. W dobie cyfryzacji, platformy społecznościowe stają się coraz popularniejsze wśród młodzieży. Discord, początkowo stworzony dla graczy, zyskuje na popularności wśród młodych użytkowników. Jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem, pojawiają się również nowe zagrożenia dla najmłodszych internautów.
  5. Cyberprzestępcy znów atakują, tym razem podszywając się pod Pocztę Polską. Nowa kampania phishingowa ma na celu wyłudzenie poufnych danych i pieniędzy od nieświadomych użytkowników. Dowiedz się, jak rozpoznać oszustwo i chronić się przed zagrożeniami w sieci.
  6. Biometria jest coraz częściej wykorzystywana nie tylko jako metoda zabezpieczania urządzeń elektronicznych, ale również płatności. Choć cechy biometryczne są unikalne dla każdego człowieka, nie oznacza to, że są w 100 proc. bezpieczne. Skalę zagrożeń dopiero poznamy, mówią eksperci z HackerU Polska - choć dodają, że są sposoby ochrony przed nimi.
  7. SecureAcademy, program grantowy firmy Check Point, ma na celu wzmocnienie globalnych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa poprzez współpracę z instytucjami akademickimi oraz organizacjami non-profit. Inicjatywa ta stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kwalifikacje w sektorze cyberbezpieczeństwa, oferując bogate zasoby edukacyjne oraz praktyczne narzędzia do nauki.
  8. W cieniu naszego codziennego życia toczy się niewidzialna cyberwojna. Polska, jako jeden z trzech najczęściej atakowanych krajów na świecie, stoi w obliczu bezprecedensowego zagrożenia, a cyberbezpieczeństwo stało się kluczowym elementem obrony narodowej.
  9. Alarmująco wzrosła liczba fałszywych linków do pobierania plików, które imitują autentyczne linki generowane przez WeTransfer. W maju 2024 roku liczba takich ataków wzrosła o 420% w porównaniu do roku poprzedniego informują analitycy laboratorium antywirusowego ESET. Jak rozpoznać takie oszustwa i jak bezpiecznie przesyłać duże pliki?
  10. W stolicy Finlandii powstaje niezwykłe muzeum, które ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki postrzegamy cyberbezpieczeństwo. Firma WithSecure, specjalizująca się w technologiach ochrony cyfrowej, planuje otwarcie Muzeum Sztuki Malware w listopadzie 2024 roku.
  11. Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie jest kwestią niezwykle istotną. W 2022 roku w Polsce doszło do 1 794 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat, w wyniku których 53 dzieci poniosło śmierć, a 1 863 doznało obrażeń (dane Komendy Głównej Policji). Te statystyki pokazują, jak ważne jest, aby zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.
  12. Polska intensyfikuje swoje działania w kierunku wzmocnienia cyberbezpieczeństwa. Trwają prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (KSC), która wprowadzi założenia dyrektywy NIS2. Nowe przepisy mają na celu systemowe budowanie krajowej cyberodporności, jednak ich skala budzi pewne obawy wśród ekspertów.
  13. W ostatnim czasie pojawiła się nowa kampania oszustów. Cyberprzestępcy podają się za badaczy platformy Booking i namawiają do wzięcia udziału w rzekomym badaniu rynku.
  14. Chyba każdy użytkownik smartfona otrzymał SMS z prośbą o dopłatę do paczki, energii elektrycznej, czy gazu. Nowa ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej ma za zadanie ograniczyć proceder oszustw za pomocą SMS-ów, ale go nie wyeliminuje.
  15. Kontrowersyjna chińska firma odzieżowa, dzięki rosnącej popularności przyciągnęła także uwagę cyberprzestępców. Zaczęli oni wykorzystywać wizerunek SHEIN, by wyłudzić dane jej fanów.
  16. Wpadła do Ciebie wiadomość na WhatsApp, że Twoje konto finansowe zostało otwarte i masz do odebrania sporo środków? Zachowaj czujność i nie daj się nabrać. Możesz stracić pieniądze!
  17. Komisja Europejska rozpoczęła 12. edycję europejskiego konkursu na innowacje społeczne (European Social Innovation Competition 2024 - EUSIC). Konkurs promuje pomysły służące rozwiązywaniu wyzwań społecznych oraz wspierające trwały i zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy w Europie. W tegorocznej edycji tematem konkursu są innowacje społeczne w "cyfrowej demokracji”. Zadanie konkursowe ma na celu nagrodzenie innowacji, które m.in. identyfikują i przeciwdziałają dezinformacji czy integrują podmioty w nowych praktykach demokratycznych. Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne o wysokości: 75 000 euro, 50 000 euro i 25 000 euro. Zgłoszenia można przesyłać do 12 czerwca br.
  18. <b>Środki ochrony indywidualnej to sprzęt, który przeznaczony jest do używania oraz noszenia przez pracownika. Celem stosowania tych środków jest zabezpieczenie miejsca pracy, tak aby zagrożenie zostało zminimalizowane. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się szczegółów.</b>
  19. Fałszywe informacje o śmierci znanych osób, a także wykorzystywanie prawdziwych ogłoszeń o pogrzebach i nekrologów, w celu snucia cyberprzestępczych intryg – to jedna z bardziej niegodnych strategii phishingowych. Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa przestrzegają, że cyberprzestępcy nie mają jednak zahamowań i w wątpliwy moralnie sposób są w stanie wykorzystać ludzkie emocje, smutek, dezorientację czy ciekawość, związaną z informacjami o śmierci znanych lub znajomych osób.
  20. Czy faktycznie sztuczna inteligencja jest tak potężna, że za chwilę będzie sama w stanie zrobić niemal wszystko? Czy człowiek stanie się „elementem” zbędnym? W wielu wypadkach tak, jednak nadal nie do końca. Jest sporo obszarów, w których to ludzie są nadal nie do zastąpienia i jednym z nich jest cyberbezpieczeństwo.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!