Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. WhatsApp już wkrótce wprowadzi do komunikatora odświeżone logo zweryfikowanego konta kanału, co będzie można zauważyć tuż obok jego nazwy. To kosmetyczna zmiana, dzięki której we wszystkich usługach Mety zweryfikowane konta będą oznaczane tym samym kolorem.
 2. Klienci Aliora, a w praktyce również innych banków, powinni uważać na kody QR dostępne m.in. na reklamach przy przystankach, parkomatach czy ulotkach. Alior Bank ostrzega, że kody mogą wykorzystywać również oszuści, by infekować smartfony i wykradać dane. To tak zwany QRishing.
 3. Kilkanaście dni po odnalezieniu luki w obsłudze formatu WEBP, w bibliotekach graficznych VP8 odkryto kolejną dziurę (CVE-2023-5217). Z bibliotek tych korzystają przeglądarki internetowe, co czyni je podatnymi. Multimedia stanowią ostatnio zagrożenie.
 4. TikTok nie od dziś jest on krytykowany za sposób prezentowania treści. Lawina krótkich nagrań wideo potrafi działać niczym pranie mózgu. Okazuje się, że od kilku lat obiektem tego procesu są młodzi mężczyźni, którzy za korzystanie z TikTok mogą zapłacić zdrowiem i życiem.
 5. W połowie października czekają nas pierwsze wybory parlamentarne z udziałem Centralnego Rejestru Wyborców. To kolejna usługa państwowa online, której można oczekiwać w aplikacji mObywatel.
 6. Ostatnie opinie dotyczące aplikacji mObywatel w sklepach na urządzenia z Androidem oraz iOS to istna lawina krytyki. Użytkownicy zgłaszają, że po ostatniej aktualizacji przestały działać niektóre funkcje.
 7. Microsoft nie pozwala już na bezpłatną aktualizację systemów operacyjnych Windows 7 i 8 do nowszych wersji Windows 10 i 11. Oznacza to, że nie będzie już można kupić klucza do aktywacji starszego systemu, aby zaktualizować go do nowego.
 8. Bank Pekao walczy z awarią, klienci masowo zgłaszają problemy związane głównie z działaniem aplikacji mobilnej. Jak wynika ze zgłoszeń, awaria ma charakter ogólnokrajowy.
 9. Właściciele domen internetowych znaleźli się na celowniku oszustów. Jak informuje CERT Polska sprytne maile z przypomnieniem o wymagającej natychmiastowej opłaty domenie mogły trafić do każdego klienta nazwa.pl
 10. W Polsce na najnowsze smartfony Apple nadal trzeba czekać, ale niektórzy spryciarze mają je już w dłoniach. Okazuje się, że gorący iPhone 15 to nie tylko spełnienie marzeń.
 11. Allegro planuje wprowadzić zmiany w regulaminie, które będą dotyczyć kupujących i sprzedających. Modyfikacje zaplanowano na kilka najbliższych miesięcy - niektóre nowości ucieszą użytkowników serwisu, ale inne mogą być poważną komplikacją.
 12. W tym roku obchodzimy 22. rocznicę powstania Wikipedii. Z tej też okazji polska społeczność internetowej encyklopedii podejmuje się wyjątkowego wyzwania - pasjonaci chcą pobić rekord Guinnessa w najdłuższym edytowaniu Wikipedii.
 13. Po samobójstwie kolejnego dziecka, francuski rząd znalazł się pod dużą presją. Część społeczeństwa liczy, że podjęte zostaną stanowcze działania w celu przeciwstawienia się zastraszaniu we francuskich szkołach. Jeden z pomysłów budzi kontrowersje.
 14. Przeglądarka Vivaldi jest od teraz dostępna dla użytkowników iOS-a. Zadziała zarówno w iPhone'ach, jak i iPadach (w iPadOS) i ma wiele cech szczególnych, w tym wbudowany bloker reklam czy nietypową opcję wyświetlania kart w taki sam sposób, jak w przypadku aplikacji na desktopy.
 15. W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiają się kolejne funkcjonalności. Najnowsza aktualizacja wprowadza opcję sprawdzenia jakości powietrza w twojej okolicy.
Our website is protected by DMC Firewall!