Deprecated: Required parameter $host follows optional parameter $check in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php on line 3012

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/components/com_sef/joomsef.php:3012) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/aplicom/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
Publikacje - Aplicom - Pogotowie komputerowe Słupsk
Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. Nasza czytelniczka otrzymała krótki e-mail, do którego dołączono plik PDF z rzekomym "wezwaniem do sądu". To nie jest typowy atak, w którym należy spodziewać się instalacji wirusa po próbie otwarcia pliku. Dokument zwykle nie jest zainfekowany, a cała operacja jest tylko wstępem do wyłudzenia.
 2. WhatsApp pracuje nad nową opcją personalizacji czatów. Użytkownicy już niedługo zyskają możliwość wybrania jednego z kilku kolorów "dymków", które domyślnie widać w rozmowach. W ten sposób uda się zmienić klasyczny zielony kolor, który towarzyszy czatom w WhatsAppie od początku.
 3. Google zmienia skrzynkę odbiorczą w Gmailu. Użytkownicy, którzy korzystają z podziału na kategorie smartfonach, niebawem zobaczą nową segregację wiadomości. Gmail będzie rozpoznawać "mniej ważne" e-maile w skrzynce odbiorczej, a następnie przesuwać je niżej na liście.
 4. Gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za pracownika banku, powinieneś zachować szczególną ostrożność. Oszuści wykorzystują spoofing telefoniczny - podszywają się pod autentyczne numery infolinii banków i pracowników, aby manipulować rozmową i wyłudzić pieniądze z konta.
 5. Koniec wsparcia Windows 10 w 2025 roku to temat, który powinien zainteresować znakomitą większość użytkowników komputerów z "okienkami". To właśnie Windows 10 jest bowiem wciąż najpopularniejszy wśród pecetów. O kończącym się wsparciu przypomina zaś sam producent.
 6. Pobierając program antywirusowy, warto upewnić się, że pochodzi z zaufanego źródła. W sieci można bowiem trafić na fałszywe strony, na których oferowane są spreparowane wersje m.in. oprogramowania Avast, Bitdefender oraz Malwarebytes. Pobierając taki program, użytkownik infekuje komputer.
 7. Ministerstwo Cyfryzacji podało, że prawie 2,7 mln Polaków zastrzegło już swój PESEL. To zachęta dla pozostałych, którzy nie zdecydowali się na ten ruch. Od 1 czerwca zmieniają się przepisy, w efekcie których instytucje finansowe będą kontrolować rejestr PESEL na przykład przed udzieleniem kredytu.
 8. CSIRT KNF apeluje do wszystkich internautów, by uważali na reklamy pojawiające się w portalach informacyjnych. Trwają bowiem kampanie, w ramach których promowane są fałszywe inwestycje. Zainteresowani kuszeni są szybkim zyskiem w krótkim czasie, a docelowo atakujący kradną ich dane.
 9. Klienci PKO BP będą mogli niedługo korzystać z aplikacji IKO na ekranie Androida Auto - wynika z informacji serwisu cashless.pl. Dla kierowców będzie to oznaczać możliwość opłacania parkingów bezpośrednio z ekranu w samochodzie, o ile korzystają z konta bankowego w PKO BP.
 10. Podczas przeglądania e-maili trzeba zwracać szczególną uwagę na te, które wzywają do podjęcia różnego rodzaju działań. W wielu sytuacjach to phishing, tak jak w przypadku, na który trafił nasz czytelnik Marcin. Dotarła do niego wiadomość, której nadawca podszywa się pod sieć sklepów Biedronka.
 11. Klienci mBanku, którzy korzystają ze starszych telefonów z Androidem, muszą przygotować się na aktualizację systemu, a w skrajnych przypadkach - zmianę smartfonu na nowszy. mBank poinformował, że od 12 czerwca aplikacja mobilna bankowości będzie wymagać do działania co najmniej Androida 8.0.
 12. Nieodebrane połączenie z numeru +675 powinno wzbudzić uzasadnione podejrzenia, a dokładnie taki telefon otrzymał nasz czytelnik Grzegorz. To atak wangiri znany także jako "one call". Oszuści liczą na odruchowe połączenie zwrotne, co narazi ofiarę na dopłatę niemałej kwoty do rachunku za telefon.
 13. Do aplikacji mObywatel trafia kolejna nowość - moduł Firma, który przyda się wszystkim osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Nowa opcja wdrażana jest do mObywatela stopniowo, ale wszyscy zainteresowani powinni móc z niej korzystać jeszcze w maju.
 14. Podczas instalacji Windowsa 11 rekomendowane jest utworzenie konta Microsoft do późniejszego logowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby później korzystać z konta lokalnego. W tym poradniku pokazujemy, jak przełączyć konto Microsoft na lokalne.
 15. Konkursy w mediach społecznościowych pozwalają na wypromowanie firmy wśród społeczności. "Polubienie i udostępnienie" jako warunek wzięcia udziału w różnego rodzaju loteriach to standard. Problem pojawia się wówczas, gdy do uczestników odzywa się oszust.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!