Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - portal nie tylko o oprogramowaniu
 1. Chociaż Windows 11 jest, póki co, ogromną studnią problemów dla użytkowników, Microsoft walczy o jego naprawienie. Nowa wersja poglądowa, która została udostępniona przez firmę uczestnikom programu Windows Insider, budzi spore nadzieje.
 2. Windows 11 uraczył użytkowników wbudowanym komunikatorem Teams, który nawet dla jego zagorzałych fanów może być zupełnie zbędny. Jest to uproszczona wersja programu, która uruchamia się domyślnie przy starcie systemu i nie pozwala na pracę z kontami szkolnymi czy firmowymi. Jak pozbyć się Teams w systemie Windows 11?
 3. Oszuści szukają kolejnych platform, na których mogliby znaleźć łatwowiernych użytkowników. O ile dotychczas dominowały kampanie prowadzone w serwisie OLX, tak ilość oszustw inicjowanych na Vinted znacząco wzrosła w ostatnim czasie.
 4. Nie wszystkie wtorkowe aktualizacje Microsoftu są udane. Niektóre, po kilku dniach, okazują się sprawiać użytkownikom więcej problemów, niż same naprawiły. Ostatnia aktualizacja do Windowsa dostarczyła sporo nerwów osobom często korzystającym z drukarek.
 5. Chociaż iOS wydaje się być stosunkowo bezpieczny, system ma jednak pewne zagrożenia. Fałszywe aplikacje, pomimo starań Apple, co jakiś czas trafiają na platformę AppStore. Często jednak szkodliwe oprogramowanie jest dystrybuowane w inny sposób.
 6. Wiele osób wychodzi z założenia, że tzw. dumbphone, czyli telefon dla seniora bądź telefon z funkcjami, jest bezpieczniejszy od standardowego smartfona. Dzięki ograniczeniu jego możliwości ma zapewniać brak możliwości wycieku danych użytkownika. Nic bardziej mylnego.
 7. Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą mieć uzasadnione obawy o swoje bezpieczeństwo. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Dublinie, w przypadku części smartfonów dane o użytkownikach zbierane są także wtedy, gdy pozornie takie funkcje wyłączono.
 8. Epson ogłosił strategiczną współpracę z wielokrotnym złotym medalistą i utytułowanym olimpijczykiem, Usainem Boltem.
 9. Do Polaków wysyłane są SMS-y z numeru +48506294439. Jeśli masz taki w skrzynce, najlepiej od razu go zignoruj. Ktoś sugeruje, że do numeru przydzielona została nowa karta Mastercard, ale link prowadzi do strony, która uznawana jest za niebezpieczną.
 10. Nowy projekt "Future Wake" stawia na głowie ideę predykcyjnej policji opartej na sztucznej inteligencji. Służy on jako ostre przypomnienie o śmiertelnych starciach z policją, do których dochodzi w USA oraz o ich związku z rasą.
 11. Turtle Beach pokazuje swoje wsparcie dla graczy noszących okulary poprzez system Glasses Relief ProSpecs, który pozwala "czterookim" graczom wygodnie nosić okulary podczas gry z wybranymi zestawami słuchawkowymi.
 12. Chociaż WhatsApp posiada domyślnie szyfrowanie typu end-to-end, wielu użytkowników narzekało na brak możliwości stworzenia chronionej kopii zapasowej. To ma się zmienić, jednak planowana zmiana będzie wprowadzana etapowo.
 13. Bank BNP Paribas zaliczył poważną awarię. Zgodnie ze zgłoszeniami użytkowników w serwisie Downdetector, niemożliwe jest zalogowanie się do bankowości elektronicznej. Występują także problemy z działaniem aplikacji.
 14. Znany i lubiany program do monitorowania systemu, Sysmon, trafił także na Linuksa. Na [GitHubie](https://github.com/Sysinternals/SysmonForLinux){:external} pojawiło się repozytorium Sysmon For Linux, które zawiera niezbędny zestaw plików oraz instrukcję przydającą się w trakcie instalacji.
 15. Hakerzy z grupy Desorden ogłosili na forum hakerskim, że udało im się włamać na serwery firmy Acer. Jak donosi Privacy Affairs, firma potwierdziła, w przesłanym serwisowi oświadczeniu, że faktycznie wydarzenie miało miejsce i nastąpił wyciek danych.
 16. Złodzieje wykorzystali połączenie mediów społecznościowych, aplikacji randkowych, kryptowalut i programu Enterprise Developer firmy Apple do kradzieży co najmniej 1,4 miliona dolarów od niczego niepodejrzewających ofiar.
 17. Najnowsza konferencja [email protected] była dość proekologicznym tonie w przeciwieństwie do wcześniejszych edycji.
 18. Ostatnie wydanie Androida 12 nie oznacza, że Google osiadło na laurach. Firma zabrała się za poprawki swoich aplikacji, planuje także nowe widżety, a nie wiadomo czym jeszcze zaskoczy użytkowników w przyszłości. Póki co, nowości dotyczą popularnych Map.
 19. G-Skill zapowiedział serię Trident Z5, która będzie się składać z wysoko taktowanych modułów pamięci DDR5 z niskimi opóźnieniami, czyli wszystko to czego będą chcieli wymagający użytkownicy płyt głównych z chipsetami Z690.
 20. Życie bywa nieprzewidywalne. Zamawiasz coś ze sklepu internetowego i na stronie jest czas wysyłki 1-2 dni, kurier też potrzebuje 1-2 dni, więc twoja paczka może dotrze jutro, a może za cztery dni, a jak po środku wypadnie weekend, to może nawet za sześć dni. No a jak cię nie będzie w domu, to kurier pocałuje klamkę i odjedzie z twoją paczką. Pół biedy jak chociaż zadzwoni, ale takiego obowiązku nie ma. Kiedyś nadawca pomylił mój adres e-mail, więc o tym, że w ogóle jedzie do mnie paczka dowiedziałem się dopiero z SMSa z informacją, że czeka w punkcie odbioru, ale oczywiście nadal mnie nie było, więc potem ktoś uczynny musiał szukać tego punktu odbioru w zupełnie nieznanej sobie okolicy. A mogli wysłać do Paczkomatu. Podsumowując, kurier może nie zastać cię w domu i to jest problem. Co z tym problemem zrobić?
DMC Firewall is a Joomla Security extension!