Pogotowie komputerowe Słupsk
A A A

Publikacje

Największy polski serwis o nowych technologiach - aktualności, oprogramowanie, publikacje, demonstracje, wideo, testy sprzętu i nie tylko...
dobreprogramy - najnowsze artykuły
 1. Popularny wśród fanów prywatności ProtonMail postanowił ułatwić korzystanie z swojej poczty i innych oferowanych przez firmę usług, takich jak VPN, chmura czy zabezpieczony kalendarz. Korporacja zdecydowała się na rebranding oraz aktualizację wszystkich swoich subskrypcji.
 2. Pojawiła się nowa aktualizacja zabezpieczeń jądra Linuksa dla wszystkich obsługiwanych wydań Ubuntu. Rozwiązuje ona trzy poważne luki, dlatego użytkownicy powinni zadbać o jak najszybsze jej pobranie i zainstalowanie.
 3. Opcjonalna aktualizacja KB5014019 dla systemu Windows 11 czeka już na pobranie przez zainteresowanych użytkowników. Jak w przypadku wszystkich poprzednich nieobowiązkowych poprawek, należy spodziewać się możliwych błędów i rozważyć jej ewentualną instalację.
 4. Dowody osobiste Polaków to dziś tak naprawdę e-Dowody. Oznacza to zastosowanie warstwy elektronicznej, w której zapisane są dane właściciela. To rozwiązanie przyspiesza wiele operacji i pozwala w niektórych sytuacjach posługiwać się dowodem osobistym jak kartą zbliżeniową.
 5. Założenie konta w serwisie Netflix to pierwszy krok do tego, aby w pełni korzystać z oferty usług wideo na żądanie. Wystarczy dosłownie kilka klików myszką i możemy cieszyć się z dostępu do takich hitów, jak serial Wiedźmin, Stranger Things czy Rojst '97.
 6. Użytkownicy Instagramu od rana zgłaszają problemy z systemem logowania. O ile Instagram sam w sobie działa i pozwala wyświetlać treści zalogowanym już użytkownikom, błąd połączenia sprawia, że wylogowani nie mają jak dotrzeć do swoich kont i postów.
 7. Nie wiesz, kto dzwonił? Połączenie z nieznanego numeru może zaskoczyć, ale nie zawsze można je odebrać. Oddzwanianie, o ile nie jest wpisane w charakterystykę wykonywanej pracy, nie zawsze jest bezpieczne, bo w ten sposób można się naciąć na niechciane opłaty.
 8. Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega przed niebezpieczną domeną, która podszywa się pod popularną aplikację Bolt Food. Strona rozpowszechnia złośliwe oprogramowanie ERMAC, czyli trojana bankowego, atakującego urządzenia z systemem Android.
 9. Tegoroczny Microsoft Build doczekał się polskiego akcentu. Osoby zainteresowane będą mogły wysłuchać sesji w języku polskim, koncentrującej się na problemie projektowania nowoczesnych platform danych.
 10. Złośliwe oprogramowanie Chaos, które pojawiło się w sieci w czerwcu 2021 roku, doczekało się już szóstej odsłony. Oferowana na sprzedaż Yashma jest udoskonaloną wersją Chaosu i stanowi poważne zagrożenie dla internautów.
 11. Wiadomości SMS o paczkach i zamówieniach coraz częściej trafiają do naszej redakcji. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z kolejną falą ataku i masową wysyłką SMS-ów, które mają skusić do odwiedzenia spreparowanej strony. Taką wiadomość można dostać m.in. z numeru +48514695250.
 12. Anonymous ogłosili na Twitterze, że biorą udział w walce przeciw prorosyjskim hakerom z grupy Killnet. Jej działacze są odpowiedzialni za ataki wycelowane w państwa ościenne w trakcie konfliktu na terenie Ukrainy. Grupa Killnet wypowiedziała niedawno cyberwojnę m.in. Polsce.
 13. Usługa Street View to świetne narzędzie, które po włączeniu pozwoli nam na zwiedzanie wielu miast i innych popularnych lokalizacji bez potrzeby ruszania się z fotela. Wystarczy uruchomić Mapy Google i umieścić w wybranym miejscu "Pegmana".
 14. Google Street View, czyli serwis pozwalający na zwiedzanie świata poprzez oglądanie zdjęć sferycznych, ma już 15 lat. Zadebiutował w 2007 roku ze zdjęciami tylko kilku miast z USA, a dzisiaj można w ten sposób oglądać w zasadzie cały świat.
 15. Idą gorsze czasy dla inwestorów kryptowalutowych. Eksperci wskazują, że mają one zaliczyć znaczące spadki, nawet do 35 tysięcy złotych w przypadku Bitcoina. Jego obecna cena oscyluje wokół kwoty 131 tysięcy złotych za jedną jednostkę.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd